Likvidace dřevomorky

Likvidace dřevomorky

O boji s dřevomorkou by se dal napsat snad celý epos. Zejména pokud jste se rozhodli vzít její likvidaci do vlastních rukou, mohl by se vám zdát souboj s dřevomorkou víceméně nekonečný. Mírně vás snad může potěšit fakt, že v tom určitě nejste sami – dřevomorka totiž velmi pravděpodobně napadne asi 90 % starších staveb, ve kterých je jako konstrukční materiál použito dřevo.

dřevomorka domácí

Proč je likvidace dřevomorky zásadní?

To, že dřevomorka dřevu zrovna neprospívá, je již jasně patrné z jejího jména. Jakmile se tato houba jednou někde usadí, je její likvidace, obzvláště pro amatéry, téměř nadlidský úkon. Neškodí totiž houba samotná – tedy její viditelná, choroši podobná plodnice – ale musíte počítat i s působením pavučinkovitě vláknitého podhoubí, výtrusů a dalšími neviditelnými hrozbami dřevomorky.

dřevomorka domácí pod mikroskopem

Jak dřevomorku zlikvidovat?

U dřevomorky platí snad ještě více, než u jiných dřevokazných škůdců, že byste si na její likvidaci měli pozvat profesionály. Ti totiž dovedou spolehlivě určit rozsah poškození a poradit vám jak ohledně prevence před dalšími jejími útoky, tak i ohledně samotné likvidace dřevomorky.

Potřebujete pomoc s likvidací vlhkosti, plísně či dřevokazných škůdců?

Ozvěte se nám a my si s nimi poradíme.

Chci poslat zprávu

Kontaktujte nás