Protipožární nátěry

Ochranné nátěry dřevěných a ocelových konstrukcí proti účinkům ohně a sálavého tepla

Říká se sice, že je lepší dvakrát vyhořet než se jednou stěhovat, ale ten, kdo už měl na své střeše červeného kohouta, by s tím asi nesouhlasil. I v dnešní moderní době je potřeba se před ohněm náležitě chránit. A s tím vám právě pomůžeme my – aplikujeme ochranné nátěry na vaše dřevěné i ocelové stavební konstrukce a pomůžeme tak minimalizovat nebo alespoň oddálit ničivé účinky ohně a sálavého tepla.

Protipožární nátěry dřeva

Dřevo bylo, je a pravděpodobně ještě nějakou dobu bude velmi oblíbený stavební materiál. Jelikož je ale svým složením organické (skládá se z uhlíku, kyslíku a vodíku), splňuje hned dvě ze tří podmínek pro vznik hoření a požáru. I navzdory tomu je však z hlediska odolnosti proti ohni daleko spolehlivějším stavebním materiálem, než je třeba ocel (která ztrácí svou pevnost a nosnost, jakmile dojde k jejímu prohřátí na určitou teplotu – cca +400 °C).

dřevěná konstrukce krovu

Protipožárními nátěry na dřevo lze:

  • oddálit jeho zapálení (snížit vznětlivost)
  • snížit jeho hořlavost
  • významně zpomalit rychlost šíření plamene (požáru) po jeho povrchu

Je ovšem potřeba si uvědomit, že absolutní nehořlavosti nelze u dřeva dosáhnout žádnými chemickými ani jinými prostředky.


ocelová konstrukce stavby

Protipožární nátěry ocelových konstrukcí

Ocel je na rozdíl od dřeva materiál anorganický a sama o sobě je nehořlavá. Má ale vysokou tepelnou vodivost a působením tepla se mění její vnitřní struktura, což vede ke ztrátě nosnosti a pružnosti. Právě proto potřebují i ocelové konstrukce kvalitní protipožární ochranu. Protipožární ochrana oceli se dělí do několika druhů, podle požadované protipožární odolnosti. Oproti dřevu je zde však ten rozdíl, že protipožární nátěry oceli smí provádět pouze akreditovaní profesionálové.

Největším přínosem protipožárních nátěrů ocelových prvků je především zachování lehkosti a vzhledu materiálu při prodloužení doby, po kterou materiál odolává účinkům ohně a sálavého tepla.

Potřebujete pomoc s likvidací vlhkosti, plísně či dřevokazných škůdců?

Ozvěte se nám a my si s nimi poradíme.

Chci poslat zprávu

Kontaktujte nás