Likvidace plísní

Zlikvidovat takovou potvůrku, jakou je plíseň, není vždycky úplně snadná záležitost a většinou nebývá od věci si na celou akci zjednat profesionály. Plísně řadíme z botanického hlediska mezi houby a je jich nesčetně druhů. Nás budou blíže zajímat ty, které se mohou usadit na vašich dřevěných nebo jiných stavebních konstrukcích.

Plíseň na zdi, v koupelně i na fasádě…

Plísně nevidíme rádi snad nikde (kromě ušlechtilých druhů sýrů) v interiéru ani exteriéru. Jejich výskyt má však téměř vždy jednoho společného jmenovatele, a tím je vzdušná vlhkost. V interiéru jí mohou negativně ovlivňovat i naše každodenní činnosti jako je sprchování, praní i sušení prádla nebo třeba vaření bez digestoře. V exteriéru může být negativním činitelem nedostatek přímého slunečního světla, ale také například stromy, rostoucí příliš blízko domu.

plíseň u okna
plíseň šedá

Bílá, černá nebo šedá plíseň?

Pod těmito lidovými názvy se skrývají různé druhy plísní, většinou s latinskými jmény. Důležité ale pro nás není ani tak správné názvosloví, nýbrž fakt, že doma plíseň zkrátka nechceme.

  • Šedou plíseň najdeme nejčastěji v zahradě anebo na ovoci a jiných potravinách.
  • Bílou plíseň známe hlavně z ušlechtilých plísňových sýrů.
  • Černá plíseň se může objevit v koupelně nebo na zdi, hlavně u okenních rámů.

Preventivní opatření proti vzniku plísní

  1. Hlídejte si vzdušnou vlhkost
  2. Správně a v pravidelných intervalech větrejte
  3. V zimních měsících se nebojte zatopit
  4. Jakékoli potraviny, napadené plísní ihned vyhazujte do kontejneru
  5. Samozřejmostí by měl být pravidelný úklid

plíseň na fasádě

Proč je likvidace plísní tak důležitá?

Plísně jsou totiž velký skrytý nepřítel. Nejen že jsou neestetické pro oko a v prostoru prostě nikdy nebudou působit dobře, vylučují ale také různé spory i další látky, které mohou vyvolat alergické reakce. My jsme pak častěji nemocní, hůře se nám dýchá, svědí nás oči a nos a vůbec máme další podobné nemilé příznaky.

Profesionální likvidace plísní

Jak jsme již zmínili na začátku, vůbec nejlepší je pozvat si na likvidaci plísní profesionály. Ti totiž nejlépe určí, který druh plísně řádí právě u vás, a následně na něj vytáhnou svou nejúčinnější zbraň. U nás je to třeba právě mikrovlnná metoda, která má kromě ekologické šetrnosti navíc tu výhodu, že příliš nezasáhne do vašeho rozpočtu.

Využíváme nejmodernější techniku

K odhalení příčin vzniku plísní používáme profesionální termokameru, která nám odhalí kritická místa např. tepelné mosty a zmapuje plochu s rozdílnou teplotou. Díky tomu máme přesný přehled o ploše potřebné k sanaci.


Potřebujete pomoc s likvidací vlhkosti, plísně či dřevokazných škůdců?

Ozvěte se nám a my si s nimi poradíme.

Chci poslat zprávu

Kontaktujte nás