Dřevomorka domácí

Jak se pozná dřevomorka domácí

Patrně nejznámější dřevokazná houba, která je noční můrou stavebnictví. Dokáže totiž bez potíží narušit statiku celého domu a dřevo napadá silnou destrukční hnilobou, neboť do něj vypouští velké množství vody. Její nebezpečí spočívá v tom, že se dokáže rozmnožovat nejen pomocí výtrusů, ale také svým podhoubím. Oproti jiným houbám se dřevomorce domácí daří i při nižších teplotách a nižší vlhkosti. Jakmile se jednou někde usadí, není snadné se jí zbavit. Samotná houba připomíná svým vzhledem známého choroše, její podhoubí pak vypadá jako pavučinka.

dřevomorka domácí
jak škodí dřevomorka domácí

Co všechno umí dřevomorka zničit?

V podstatě jakýkoli materiál, ve kterém najde celulózu (složitý druh cukru). V ohrožení tedy není jen dřevo, ale i papír, omítka a tenčí zdiva. Vhodné podmínky pro další rozmnožování si přitom vytváří sama tím, že produkuje vlhkost. Co se týče typu dřeva, není dřevomorka domácí nijak zvlášť vybíravá – usadí se v listnáčích, jehličnanech i v dřevu ovocných stromů.

Proč si k likvidaci dřevomorky vybrat právě nás?

Dřevomorka je silný protivník – abyste se jí zbavili dokonale a trvale, neměli byste se o její likvidaci pokoušet sami. Náš tým profesionálů má s odstraňováním dřevokazných hub bohaté zkušenosti. Likvidaci dřevomorky provádíme pomocí mikrovlnné technologie, která je šetrná jak k životnímu prostředí, tak i k vaší peněžence.

Potřebujete pomoc s likvidací vlhkosti, plísně či dřevokazných škůdců?

Ozvěte se nám a my si s nimi poradíme.

Chci poslat zprávu

Kontaktujte nás