Tesařík krovový

Tesařík krovový

Je až 25 mm dlouhý, šedočerný brouk s bílou kresbou na zádech a štítu. Oproti ostatním tesaříkům nemá tak dlouhá tykadla – dosahují pouze asi do poloviny délky krovek. Po spáření samice naklade do dřeva až 200 vajíček, z nichž se následně vylíhnou larvy, které vyžírají dřevo zevnitř (což bývá občas dokonce i slyšet). Celý vývoj jedince od vajíčka po dospělce může klidně trvat i přes 10 let – v závislosti na vzdušné vlhkosti a teplotě.

tesařík

Jaké dřevo napadá tesařík krovový?

Tento brouk je poněkud vybíravější než ostatní škůdci, na jeho nebezpečnosti pro dřevostavby to však nic nemění. Dává přednost měkkému dřevu jehličnanů, jako je smrk, borovice nebo modřín, ale nepohrdne ani dřevem jedlovým. Jak už jeho jméno napovídá, napadá hlavně krovové konstrukce, které dokáže zničit během několika málo let.

Proč si na likvidaci tesaříka krovového vybrat právě nás?

Za minimální cenu vám nabízíme maximum zkušeností a skvělé výsledky. Mikrovlnná technologie, kterou k likvidaci používáme, je šetrná k životnímu prostředí i k ostatním částem napadené stavby. Mezi její další výhody patří i rychlost a fakt, že zničí tesaříka krovového ve všech jeho stádiích.

 

Potřebujete pomoc s likvidací vlhkosti, plísně či dřevokazných škůdců?

Ozvěte se nám a my si s nimi poradíme.

Chci poslat zprávu

Kontaktujte nás