Likvidace červotoče

Také už jste zažili ten pocit – přijedete na chatu, všude je krásná příroda, na první pohled prostě idyla. Ale ouvej, při bližším pohledu zjistíte, že ve dřevěných konstrukcích nebo nábytku jsou malé dírky a do nočního ticha se ozývá vytrvalé chroupání? Pak je to možná i váš případ – vašim spolubydlícím se stal pan červotoč.

Proč je důležité červotoče zlikvidovat?

Jelikož navzdory jeho drobné velikosti dokáže tento brouček napáchat nedozírné škody. Nábytek i dřevěné konstrukce se vám mohou po jeho úřadování doslova rozpadnout před očima. A to byste přece nechtěli. Nejdůležitější je začít pracovat na likvidaci červotoče co nejdříve poté, co odhalíte jeho přítomnost ve vašem dřevěném majetku.

Jak červotoče zlikvidovat?

Platí zde důležité pravidlo – čím dříve, tím lépe. Pokud totiž nenecháte nezvaného návštěvníka, aby si ve vašich trámech příliš dlouho roztahoval krovky, máte o to větší naději, že se vám podaří váš majetek úplně zachránit. I u červotoče platí, že je lepší jej vyzvat k boji za přítomnosti profesionálů, kteří dokáží bezpečně rozpoznat druh, škodící právě u vás, a zvolit vhodnou metodu k jeho likvidaci.

 

Potřebujete pomoc s likvidací vlhkosti, plísně či dřevokazných škůdců?

Ozvěte se nám a my si s nimi poradíme.

Chci poslat zprávu

Kontaktujte nás